طراحی داخلی کلاسیک

طراحی داخلی ویلا کلاسیک معمولاً از الگوها و اصول معماری کلاسیک الهام می‌گیرد. این نوع طراحی با استفاده از جزئیات زیبا و شکوهمند از موادی همچون چوب، سنگ و مواد تزئینی دیگر، فضایی با احساس رفاه و اصالت ایجاد می‌کند. طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک معمولاً شامل المان‌هایی همچون ستون‌ها، کمینه‌ها، تراش‌های دقیق، تزئینات گچی یا آجری، پنجره‌های بزرگ با کرک‌های چوبی، پارکت چوبی با الگوهای زیبا، و مبلمان با فرم‌ها و اندازه‌های خاص است. از رنگ‌های غنی و گرم مانند قرمز، زرد، و نارنجی نیز برای تاکید بر احساس دفاعی و دلپذیری استفاده می‌شود. این نوع طراحی برای افرادی که به دنبال یک فضای شیک و با کیفیت با تأثیر گذاری تاریخی هستند، بسیار جذاب است.

طراحی داخلی کلاسیک ( دکوراسیون  داخلی ویلای کلاسیک)

طراحی داخلی کلاسیک، یک سبک محبوب دکوراسیون داخلی است که عمدتاً بر اساس سبک های طراحی داخلی  اروپایی قرن 18 و 19 و تصورات مرسوم و سلایق مردم از ظاهر یک خانه بود، شکل گرفته است. 

طراحی داخلی کلاسیک ( دکوراسیون  داخلی ویلای کلاسیک) یکی از سبک های بی پایان طراحی دکوراسیون داخلی است که هرگز از مد نمی افتد. مهم ترین بخش در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده از جزئیات زیبا و طراحی های منتقی و دقیق می باشد. استفاده از اجناس و متریال هایی مانند چوب، مس، پارچه‌های بافته شده و سنگ‌های طبیعی از دیگر نشانه های این سبک از طراحی می باشد.

طراحی داخلی کلاسیک طراحی کلاسیک

الگو و طرح

در طراحی داخلی کلاسیک، از الگوها و طرح‌های معماری قدیمی و اصیل استفاده می‌شود که به آن یک حس از زیبایی و شکوه می‌بخشد. از جمله ویژگی‌های اصلی این سبک می‌توان به استفاده از مبلمان با طراحی‌های گره خورده و منحصر به فرد، استفاده از الگوها و طرح‌های دست‌ساز، و استفاده از پارچه‌های بافته شده و مزین به الگوهای مختلف اشاره کرد.

رنگ بندی

در طراحی داخلی کلاسیک معمولاً از رنگ‌های غنی و گرم استفاده می شود که به محیط حس امن و دوستانه می‌بخشد. از جمله رنگ‌های معمول در این سبک می‌توان به قرمز، طلایی، قهوه‌ای تیره و سبز تیره اشاره کرد.

ویژگی های کلیدی سبک طراحی داخلی سنتی

  • مبلمان، دکوراسیون، هنر ریشه در طراحی اروپایی عمدتاً از قرن 18 و 19، به ویژه در انگلستان و فرانسه دارد.
  • طراحی بر اساس سبک های گذشته است، اما اغلب با جزئیات کمتر تزئینی تکمیل میشود.
  • اتاق ها به گونه ای تنظیم میشوند که کاربردی، مناسب خانواده و راحت باشند.
  • تمرکز بر تقارن شامل برنامه ریزی فضای معمولی است. جفت مبلمان و اشیاء مانند دو صندلی راحتی یا دو آباژور؛ به یک شکل  و به جای اتاقی پر از مبلمان کنار هم قرار گرفتن و یک حس هماهنگی کلی به فشا میبخشند.
  • دیوار ها داخلی ویلا ممکن است شامل عناصر معماری سنتی مانند قاب‌ های گچی تاج و گلدان  ویا چهره مردان و زنان روم باستان باشد.
  • پالت های رنگی بکار رفته ،شامل رنگ های خنثی کم رنگ است. از رنگ های پررنگ در این سبک طراحی خیلی بندرت استفاده میشود.
  • کف پوش های چوبی در کف و رنگ مبلمان ها معمولا سفید، طلایی، نقره ای و یا رنگ چوب قهوه ای سوخنه دارند.
  • دیوارها معمولاً با رنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی می‌شوند، اما ممکن است شامل  طرح‌ هایی ظریف از نقوش سنتی مانند گل‌، خطوط در هم پیچیده یا آثار روم باستان باشد.
  • منسوجات به طور کلی ساده یا با طرح های ظریف مانند  دیوارها هستند و از جن است شامل پنبه سنگین، پشم، مخمل، خز، و ابریشم باشد.

پروژه های اجرا شده طراحی داخلی ویلا کلاسیک

برای دیدن انواع سبک طراحی و اجرای ویلا ، دکوراسون داخلی ، طراحی محوطه و طراحی روف گاردن مارا در صفحات اجتماعی نیز میتوانید دنبال کنید.