طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

به تصویر کشیدنِ معماری اصیل هزاران سال قبل، با طراحی ویلا کلاسیک!
قطعا تا به امروز، نمونه‌های بسیار زیادی از طراحی ویلا کلاسیک را در فضای مجازی یا در خیابان‌ها دیده‌اید. یک سازه، با متریال تمام کلاسیک و وجود سرستون های بزرگ در ورودی این ویلا ها، استفاده از مجمسمه‌های تزئینی مناسب با ویلا کلاسیک و دیگر متریال هایی که برای زیباتر شدن یک سازه مناسب است.

طراحی ویلا کلاسیک امروزه به یکی از محبوب‌ترین روش‌ها تبدیل شده است و خیلی از کارفرمایان بجای طراحی ویلا مدرن به این سبک روی آورده‌اند.
معماری کلاسیک ایرانی، از زمان‌های گذشته زبانزد مردم دنیا بوده است. سازه‌های پرآوازه مثل پل خواجو، خانه قوام، تخت جمشید و… مردم دنیا و معماران را به وجد آورده است.

از بحث اصلی دور نشویم! حال که تصمیم به طراحی ویلا به سبک کلاسیک را گرفته‌اید، با این نوع سازه ها کمی بیشتر آشنا شویم.

برای مشاهده پروژه‌های ویلا کلاسیک کلیک کنید.

چرا باید طراحی ویلا کلاسیک را انتخاب کنیم؟

  • جزئیات در طراحی ویلا کلاسیک بیشتر است.
  • تلفیق ویلا کلاسیک با عناصر و لوازم لوکس امکان‌پذیر است!
  • تقارن و توازن عناصر در طراحی ویلا کلاسیک به خوبی نمایان می‌شود.
  • نورپردازی در طراحی نما کلاسیک بسیار بیشتر از طراحی ویلا مدرن است.
  • اگر سلیقه شما در نمای ویلا کلاسیک، نمای شلوغ است، طراحی ویلا کلاسیک انتخاب خوبی است.
  • این سبک طراحی مناسب کسانی است که عاشق معماری اصیل و کهن (خصوصا معماری ایرانی) هستند.
ویلا کلاسیک لوکس

آشنایی با انواع ویلا کلاسیک

%طراحی ویلاfilename%

در فرآیند طراحی ویلا کلاسیک، شیوه‌ها و روش‌های خاص و همچنین متریال و پلان متفاوتی بسته به سلیقه کارفرما در نظر گرفته می‌شود.

اکثر ویلاهای کلاسیک با جزئیات دقیق، پیچیده و متریال الهام گرفته شده از آثار و سبک‌های تاریخی طراحی می‌شود. معمولا زمانی که اسم ویلا کلاسیک به گوشِتان می‌خورد، ابتدا سرستون‌های عظیم را تصور می‌کنید. درست است! در طراحی ویلا کلاسیک، وجود ستون و سرستون‌های عظیم در زیبایی نما حرف اول را می‌زند اما قطعا ویلای کلاسیک به همین دو مورد ختم نمی‌شود و متریال و نکاتی وجود دارد که  حتما باید در ساخت ویلا کلاسیک به آن توجه کرد.

همچنین انواع ویلا کلاسیک در زیر معرفی شده است:

ویلا کلاسیک دوبلکس

ویلا کلاسیک دوبلکس در میان تمامی سبک‌های طراحی ویلا کلاسیک، اولین و پرطرفدارترین آن‌هامی‌باشد. در طراحی ویلا کلاسیک دوبلکس استفاده از ستون‌های عظیم، طاق بلند، مجسمه‌ها و البته تقارن بسیار مهم است. 

همچنین از نورپردازی در نمای ویلا کلاسیک نباید غافل شد. زیرا نورپردازی درست و اصولی همان تکه پازل گمشده جذابیت نمای کلاسیک است.

ویلا کلاسیک